Dyt. Deniz Şafak

Hakkımda
1974 yılında Trabzon’da doğdum. İlkokula Almaya’da başladım ancak ilk ve orta öğrenimimi Trabzon’da tamamladım. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldum.
2000 yılına kadar özel bir klinikte bebek ve çocuk beslenmesi alanında ilk serbest çalışan diyetisyendim . Anne sütünden başlayarak çocukların hangi ay ve yıllarda nasıl beslenmesi gerektiği konusunda aileleriyle çalıştım.
2000 – 2005 yılları arasında Otacı Sağlıklı Yaşam Kulübü Yöneticiliği ve Diyetisyenliği yaptım. Doğru ürünlerle sağlıklı beslenme programları hazırlayarak beslenme ve diyet konusunda eğitim hizmetleri verdim .
2005 yılından beri kendi ofisimde danışan görmekteyim . Sağlıklı beslenme , zayıflama diyetleri , kilo alma diyetleri , hastalıklarda diyet , gebe ve emzikli beslenmesi , bebek ve çocuk beslenmesi , özel hastalık durumlarında beslenme konularında çalışmaya devam etmekteyim . Eş zamanlı olarak 2011-2018 yılları arasında Central Hospital ‘da haftada 2 gün hasta gördüm .Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesiyim. Obezitede beslenme , Hastalıklarda beslenme ve Bariatrik Cerrahide Beslenme konularında eğitim sertifikalarım bulunmaktadır . Mesleki kongre ve seminerleri aktif olarak takip etmeyi seviyorum çünkü tıp her an yenilenmeye devam ediyor.
2007 yılından beri Diyetisyenlik görevi ile birlikte çeşitli televizyon kanallarında sağlık , aktüel , tarih-gezi programları sunuculuğu yaptım. Farklı alanlarda çalışmak mesleki olarak ta bana katkı sağlıyor . Sağlıklı beslenme , hastalıklar gibi konularda yurtiçi-yurtdışı seminerler veriyorum . Böylece farklı kültür ve alışkanlar konusunda aktif bilgi alışverişlerinde bulunabiliyorum.
Mesleğimi çok severek yapıyorum ve her görüşmemde acaba daha fazla neler yapabiliriz diye düşünüyorum ve hala bu heyecanı taşıyorum.

Instagramda Takip Et @dyt.denizsafak